Main Menu
User Menu

Pacifický department [1861-1865]

Department of the Pacific

     
Název:
Name:
Pacifický department
Originální název:
Original Name:
Department of the Pacific
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.01.1861
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
27.06.1865
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.01.1861-27.06.1865 Ministerstvo války
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
15.01.1861-23.02.1861 Johnston, Albert Sydney ( )
23.03.1861-20.10.1861 Sumner, Edwin Vose ( )
20.10.1861-21.05.1864 Wright, George ( )
21.05.1864-27.06.1865 McDowell, Irvin ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.01.1861-27.06.1865 Oregonský okruh
24.09.1861-27.06.1865 Jihokalifornský okruh
12.12.1861-27.06.1865 Humboldtský okruh
06.08.1862-17.02.1865 Utažský okruh
01.07.1864-27.06.1865 Kalifornský okruh
07.03.1865-21.07.1865 Arizonský okruh

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
John H. Eicher & David J. Eicher: Civil War High Commands, Stanford University Press, Stanford, 2001
URL : https://www.valka.cz/Pacificky-department-1861-1865-t220620#616046Verze : 1
MOD