Main Menu
User Menu

19. pěší divize [1914-1918]

19. Infanterietruppendivision / 19th Infantry Division

     
Název:
Name:
19. pěší divize
Originální název:
Original Name:
19. Infanterietruppendivision
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.RRRR
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.11.1918
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1914-DD.MM.RRRR 8. sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1914-DD.08.1914 Plzeň
DD.08.1914-DD.09.1917 Východoevropské válčiště
DD.10.1917-DD.MM.1918 Italské válčiště

Velitel:
Commander:
DD.08.1914-DD.12.1914 Lukas, Karl von (Feldmarschalleutnant)
DD.01.1915-DD.09.1915 Mayer, Richard (Generalmajor)
DD.09.1915-DD.08.1917 Böltz, Eduard (Feldmarschalleutnant)
DD.08.1917-DD.11.1918 Elmar, Wilhelm von (Feldmarschalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1914-30.12.1914 37. pěší brigáda
DD.08.1914-30.12.1914 38. pěší brigáda
23.01.1915-19.01.1918 37. pěší brigáda
23.01.1915-23.10.1917 38. pěší brigáda
DD.04.1918-DD.11.1918 38. pěší brigáda [1918-1918]
15.06.1918-DD.07.1918 37. pěší brigáda
15.10.1918-DD.11.1918 37. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Seidels kleines Armeeschema - Dislokation und Einsteilung des k. u. k. Heeres, k. u. k. Kriegsmarine, der Landwehr und der königlich ungarischen Landwehr (Wien 1914)
URL : https://www.valka.cz/19-pesi-divize-1914-1918-t21996#395469Verze : 0
MOD