Main Menu
User Menu

I. sbor [1862-1864]

I Corps

     
Název:
Name:
I. sbor
Originální název:
Original Name:
I Corps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.09.1862
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.03.1864
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.09.1862-14.11.1862 Potomacká armáda
14.11.1862-05.02.1863 Levá velkodivize
05.02.1863-24.03.1864 Potomacká armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
12.09.1862-17.09.1862 Hooker, Joseph ( )
17.09.1862-29.09.1862 Meade, George Gordon ( )
29.09.1862-02.01.1863 Reynolds, John Fulton ( )
02.01.1863-04.01.1863 Wadsworth, James Samuel ( )
04.01.1863-01.03.1863 Reynolds, John Fulton ( )
01.03.1863-09.03.1863 Wadsworth, James Samuel ( )
09.03.1863-01.07.1863 Reynolds, John Fulton ( )
01.07.1863-02.07.1863 Doubleday, Abner ( )
02.07.1863-12.03.1864 Newton, John ( )
12.03.1864-14.03.1864 Wadsworth, James Samuel ( )
14.03.1864-24.03.1864 Newton, John ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
John H. Eicher & David J. Eicher: Civil War High Commands, Stanford University Press, Stanford, 2001
URL CZ: https://www.valka.cz/I-sbor-1862-1864-t219052#613174Verze : 4
URL EN: https://www.armedconflicts.com/I-Corps-t219052#613174Version : 0
MOD