Main Menu
User Menu

Jihozápadní armáda [1861-1862]

Army of the Southwest

     
Název:
Name:
Jihozápadní armáda
Originální název:
Original Name:
Army of the Southwest
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.12.1861
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
13.12.1862
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
23.12.1861-29.08.1862 Curtis, Samuel R. ( )
29.08.1862-07.10.1862 Steele, Frederick ( )
07.10.1862-12.11.1862 Carr, Eugene A. ( )
12.11.1862-13.12.1862 Gorman, Willis A. ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Jihozápadněmissourská armáda
Zdroje:
Sources:
John H. Eicher & David J. Eicher: Civil War High Commands, Stanford University Press, Stanford, 2001
URL : https://www.valka.cz/Jihozapadni-armada-1861-1862-t219037#613150Verze : 1
MOD