Main Menu
User Menu

Horský oddíl stíhačů tanků 44 [1940-1945]

44th Mountain Tank Destroyer Battalion

Gebirgs-Panzerjäger-Abteilung 44

     
Název:
Name:
Horský oddíl stíhačů tanků 44
Originální název:
Original Name:
Gebirgs-Panzerjäger-Abteilung 44
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.03.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Horský protitankový oddíl 44
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.03.1940-12.03.1945 1. horská divize
12.03.1945-08.05.1945 1. lidová horská divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
21.03.1940-09.04.1942 Lang, Rudolf (Oberstleutnant)
09.04.1942-14.05.1942 Rathgeber, ? (Oberstleutnant)
14.05.1942-14.10.1943 Fahner, Maximilian (Major)
15.10.1943-15.01.1945 Haselhorst, Josef (Major)
15.01.1945-01.02.1945 Kuchler, ? (Major)
01.02.1945-20.03.1945 Haselhorst, Josef (Major)
20.03.1945-27.03.1945 Popp, Martin (Oberleutnant)
27.03.1945-08.05.1945 Moser, Wolfram (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.ordersofbattle.com
URL : https://www.valka.cz/Horsky-oddil-stihacu-tanku-44-1940-1945-t217471#610076Verze : 1
MOD