Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 212 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 212 / VPB-212

Hliadková bombardovacia peruť 212

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 212
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 212
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 212
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-04.04.1945 Letecké křídlo floty 11
04.04.1945-30.05.1945 Letecké křídlo floty 9
30.05.1945-25.08.1945 Letecké křídlo floty 5
25.08.1945-27.08.1945 Letecké křídlo floty 8
27.08.1945-15.05.1946 Letecké křídlo floty 6
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-12.01.1945 ?, NAF Port of Spain /
12.01.1945-04.04.1945 San Juan, NAS San Juan
04.04.1945-30.05.1945 North Kingstown, NAS Quonset Point
30.05.1945-19.07.1945 ?, NAAS Harvey Point
19.07.1945-25.08.1945 Virginia Beach, NAS Norfolk
28.08.1945-27.08.1945 Alameda, NAS Alameda
27.08.1945-15.05.1946 Whidbey Island, NAS Whidbey Island

Velitel:
Commander:
01.10.1944-05.03.1945 Kipp, J. M. (Lieutenant Commander)
05.03.1945-15.05.1946 Lincoln, N. R. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR PBM-3S
DD.05.1945-DD.MM.RRRR Martin PBM-5E Mariner
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-212-1944-1946-t217126#609394Verze : 1
MOD