Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 203 [1942-1944]

Patrol Squadron 203 "Midnite Mariners" / VP-203

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 203
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 203
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 203
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1942-01.11.1942 Hlídkové křídlo 5
01.11.1942-DD.12.1942 Letecké křídlo floty 5
DD.12.1942-01.03.1943 Letecké křídlo floty 11
01.03.1943-25.09.1943 Letecké křídlo floty 5
25.09.1943-04.10.1943 Letecké křídlo floty 9
04.10.1943-01.10.1944 Letecké křídlo floty 16
Dislokace:
Deployed:
01.10.1942-DD.12.1942 Virginia Beach, NAS Norfolk
DD.12.1942-01.03.1943 San Juan, NS San Juan
01.03.1943-25.09.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
25.09.1943-04.10.1943 New York, NAS Floyd Bennett Field
04.10.1943-16.01.1944 ?, NAF Aratu
16.01.1944-14.08.1944 ?, NAF Galeo
14.08.1944-01.10.1944 ?, NAF Aratu

Velitel:
Commander:
01.10.1942-01.04.1943 Gannon, John W. (Lieutenant Commander)
01.04.1943-18.07.1943 Reedy, James R. (Lieutenant Commander)
18.07.1943-01.10.1944 Burns, M. D. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.10.1942-DD.MM.RRRR Martin PBM-3C Mariner
DD.06.1943-DD.MM.RRRR PBM-3S
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-203-1942-1944-t217110#609372Verze : 1
MOD