Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 202 [1944-1945]

Patrol Bombing Squadron 202 / VPB-202

Hliadková bombardovacia peruť 202

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 202
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 202
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 202
Datum zániku:
Disbanded:
20.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-18.10.1944 Letecké křídlo floty 1
18.10.1944-21.11.1944 Letecké křídlo floty 2
21.11.1944-20.06.1945 Letecké křídlo floty 14
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-21.11.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe
21.11.1944-20.06.1945 Coronado, NAS San Diego

Velitel:
Commander:
01.10.1944-20.06.1945 Leeman, Robert W. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-20.06.1945 Martin PBM-3D Mariner
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-202-1944-1945-t217107#609369Verze : 1
MOD