Main Menu
User Menu

Průzkumý oddíl (motorizovaný) 33 [1940-1943]

33rd Reconnaissance Battalion (motorized)

Aufklärungs-Abteilung 33 (motorisiert)

     
Název:
Name:
Průzkumý oddíl (motorizovaný) 33
Originální název:
Original Name:
Aufklärungs-Abteilung 33 (motorisiert)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Průzkumný oddíl 33
Datum zániku:
Disbanded:
29.04.1943
Nástupce:
Successor:
Tankový průzkumný oddíl 15
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.11.1940-29.04.1943 15. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
10.11.1940-15.11.1940 Gaudecker-Zuch, Gerlach von (Hauptmann)
DD.MM.1941-DD.09.1941 Nes, van (Major)
DD.09.1941-DD.10.1941 Meyer, von (Hauptmann)
DD.10.1941-12.06.1942 Heraucourt, Ferry (Hauptmann)
15.06.1942-15.07.1942 Hößlin, Roland-Heinrich von (Hauptmann)
15.07.1942-24.03.1942 Lienau, Detlef (Hauptmann)
24.03.1943-29.04.1943 Helldorf, von ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pruzkumy-oddil-motorizovany-33-1940-1943-t217063#609270Verze : 3
MOD