Main Menu
User Menu

Kazakov, Michail Petrovič

Mikhail Petrovich Kazakov

Михаил Петрович Казаков

     
Příjmení:
Surname:
Kazakov
Jméno:
Given Name:
Michail Petrovič
Jméno v originále:
Original Name:
Михаил Петрович Казаков
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálmajor letectva
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
30.09.1909 Kesovo Gora, Tverská oblasť /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
05.07.1971 Leningrad /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
- veliteľ 4. mino-torpédonosného leteckého pluku vzdušných sil vojenského námorníctva
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
Lur'je, V.M.: Admiraly i generali Vojenno-morskovo Flota SSSR:1946-1960, Moskva, Kučkovo pole 2007, ISBN 978-5-9950-0009-9 (Лурье В. М. - Адмиралы и генералы Военно-морского флота СССР: 1946-1960)
https://www.bvvaul.ru/profiles/4549.php
https://podvignaroda.ru/?#id=50590979
URL : https://www.valka.cz/Kazakov-Michail-Petrovic-t217039#609212Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Kazakov
Jméno:
Given Name:
Michail Petrovič
Jméno v originále:
Original Name:
Михаил Петрович Казаков
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.MM.RRRR
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1942-20.09.1943 Velitel : 4. mino-torpédonosný letecký pluk vzdušných sil vojenského námořnictva

Ručně vyplněné položky:
29.11.1928-DD.MM.RRRR vstup do Červenej armády
DD.10.1957-DD.MM.RRRR v zálohe
Vyznamenání:
Awards:

03.08.1944

Řád rudé hvězdy
Order of the Red Star
Opден Красная Звезда
- za výsluhu rokov v armáde

28.08.1945

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

DD.MM.1949

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

DD.MM.1953

Leninův řád /1943-1956/
Order of Lenin /1943-1956/
Opден Ленина
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Lur'je, V.M.: Admiraly i generali Vojenno-morskovo Flota SSSR:1946-1960, Moskva, Kučkovo pole 2007, ISBN 978-5-9950-0009-9 (Лурье В. М. - Адмиралы и генералы Военно-морского флота СССР: 1946-1960)
https://www.bvvaul.ru/profiles/4549.php
https://podvignaroda.ru/?#id=50590979
https://podvignaroda.ru/?#id=50951393
URL : https://www.valka.cz/Kazakov-Michail-Petrovic-t217039#609213Verze : 0
MOD
Tabuľka pripojená k návrhu na udelenie Radu červenej hviezdy zobrazuje vojenskú kariéru M.P. Kazakova od vstupu do Červenej armády 29.11.1928 do 11.04.1944, keďže vyznamenanie mu bolo udelené za výsluhu 15 rokov a 11 mesiacov v armáde.

https://podvignaroda.ru/?#id=50590979

URL : https://www.valka.cz/Kazakov-Michail-Petrovic-t217039#609214Verze : 1
MOD