Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 147 [1943-1944]

Bombing Squadron 147 / VB-147

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 147
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 147
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 147
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.08.1943-23.10.1943 Letecké křídlo floty 5
23.10.1943-24.02.1944 Letecké křídlo floty 9
24.02.1944-04.05.1944 Letecké křídlo floty 5
04.05.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 11
Dislokace:
Deployed:
14.08.1943-27.09.1943 Beaufort, NAS Beaufort
27.09.1943-23.10.1943 North Kingstown, NAS Quonset Point
23.10.1943-25.01.1944 New York, NAS New York
25.01.1944-24.02.1944 North Kingstown, NAS Quonset Point
24.02.1944-04.05.1944 Elizabeth City, NAS Elizabeth City
04.05.1944-01.10.1944 Chaguanas, NAAF Carlsen Field /

Velitel:
Commander:
14.08.1943-17.02.1944 Delong, Henry C. (Lieutenant Commander)
17.02.1944-06.06.1944 Davis, Theodore H. (Lieutenant Commander)
06.06.1944-01.10.1944 Ellis, Paul B. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.09.1943-01.10.1944 Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-147-1943-1944-t216905#608862Verze : 1
MOD