Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 132 [1943-1944]

Bombing Squadron 132 / VB-132

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 132
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 132
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 132
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1943-18.10.1943 Letecké křídlo floty 12
18.10.1943-10.12.1943 Letecké křídlo floty 9
10.12.1943-01.10.1944 Letecké křídlo floty 15
Dislokace:
Deployed:
15.03.1943-14.06.1943 ?, NAS Deland
14.06.1943-18.10.1943 ?, NAAF Boca Chica
18.10.1943-10.12.1943 North Kingstown, NAS Quonset Point
10.12.1943-07.02.1944 Kenitra, NAF Port Lyautey /
07.02.1944-01.10.1944 ?, NAAF Agadir /

Velitel:
Commander:
15.03.1943-01.01.1944 Moorer, Thomas H. (Lieutenant Commander)
01.01.1944-13.09.1944 Doerflinger, Carl R. (Lieutenant Commander)
13.09.1944-01.10.1944 Shumway, Peter (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
15.03.1943-01.10.1944 Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-132-1943-1944-t216892#608844Verze : 1
MOD