Main Menu
User Menu

Oddíl stíhačů tanků 128 [1942-1945]

128th Tank Destroyer Battalion

Panzerjäger-Abteilung 128

     
Název:
Name:
Oddíl stíhačů tanků 128
Originální název:
Original Name:
Panzerjäger-Abteilung 128
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.02.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Doplňovací oddíl stíhačů tanků 10
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.02.1942-DD.MM.1945 23. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
13.02.1942-DD.02.1942 Straubing, ? /
28.02.1942-08.03.1942 Sissone, ? /
11.03.1942-DD.MM.RRRR Paříž, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.1942-DD.MM.RRRR Maus, ? (Major)
DD.MM.1944-DD.MM.RRRR Tiedemann, Karl (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Combat History of the 23rd Panzer Division in World War II, Ernst Rebentisch, Stackpole Books, 2012, ISBN: 9780811746410
URL : https://www.valka.cz/Oddil-stihacu-tanku-128-1942-1945-t216821#608619Verze : 0
MOD