Main Menu
User Menu

Oddíl stíhačů tanků 3 [1940-1943]

3rd Tank Destroyer Battalion

Panzerjäger-Abteilung 3

     
Název:
Name:
Oddíl stíhačů tanků 3
Originální název:
Original Name:
Panzerjäger-Abteilung 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Protitankový oddíl 3
Datum zániku:
Disbanded:
DD.01.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1940-27.10.1940 3. pěší divize
27.10.1940-DD.01.1943 3. pěší divize (motorizovaná)
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Oddil-stihacu-tanku-3-1940-1943-t216295#607221Verze : 0
MOD
v tomto případě se nejedná o nástupnictví - jeden Oddíl stíhačů tanků 3 byl zničen v lednu a další Oddíl stíhačů tanků 3 byl nově založený v červnu:
Im Januar 1943 bei Stalingrad vernichtet und im Juni 1944 ...neu aufgestellt
URL : https://www.valka.cz/Oddil-stihacu-tanku-3-1940-1943-t216295#607228Verze : 3
MOD