Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků 126 [1942-1945]

126th Tank Grenadier Regiment

Panzergrenadier-Regiment 126

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků 126
Originální název:
Original Name:
Panzergrenadier-Regiment 126
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Střelecký pluk 126
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.07.1942-DD.11.1942 23. brigáda tankových granátníků
DD.11.1942-08.05.1945 23. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
05.07.1942-14.07.1942 Müller, Herbert (Oberstleutnant)
01.08.1942-31.03.1943 Wellmann, Ernst (Oberstleutnant)
31.03.1943-12.10.1943 Winning, Leopold von (Oberstleutnant)
DD.MM.1943-DD.MM.1944 Menton, Otto (Oberst)
DD.MM.1944-DD.MM.1944 Stetting, Otto (Major)
DD.MM.1944-DD.MM.1945 John, Hans (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-126-1942-1945-t216117#606699Verze : 3
MOD