Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 125 [1944-1945]

Patrol Bombing Squadron 125 / VPB-125

Hliadková bombardovacia peruť 125

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 125
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 125
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 125
Datum zániku:
Disbanded:
08.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-11.02.1945 Letecké křídlo floty 12
11.02.1945-27.04.1945 Letecké křídlo floty 16
27.04.1945-08.06.1945 Letecké křídlo floty 9
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-11.02.1945 ?, NAF San Julian
11.02.1945-30.04.1945 ?, NAF Natal
30.04.1945-08.06.1945 Elizabeth City, NAS Elizabeth City

Velitel:
Commander:
01.10.1944-06.02.1945 Slagle, Robert J. (Lieutenant Commander)
06.02.1945-08.06.1945 Gibbs, Julius E. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-125-1944-1945-t215737#605698Verze : 1
MOD