Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 125 [1943-1944]

Bombing Squadron 125 / VB-125

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 125
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 125
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 82
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 125
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1943-DD.06.1943 Letecké křídlo floty 7
DD.03.1943-DD.07.1943 Letecké křídlo floty 9
DD.07.1943-01.10.1944 Letecké křídlo floty 12
Dislokace:
Deployed:
01.03.1943-04.07.1943 North Kingstown, NAS Quonset Point
04.07.1943-01.05.1944 ?, NAS Boca Chica
01.05.1944-01.10.1944 ?, NAF San Julian

Velitel:
Commander:
01.03.1943-23.03.1943 Hollister, W. W. (Lieutenant Commander)
23.03.1943-31.08.1943 Slater, F. M. (Lieutenant Commander)
31.08.1943-26.08.1944 Smyth, W. A. (Lieutenant Commander)
26.08.1944-01.10.1944 Slagle, Robert J. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.03.1943-01.10.1944 Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-125-1943-1944-t215736#605697Verze : 1
MOD