Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 118 [1944-1945]

Patrol Bombing Squadron 118 / VPB-118

Hliadková bombardovacia peruť 118

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 118
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 118
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 118
Datum zániku:
Disbanded:
11.12.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-20.11.1944 Letecké křídlo floty 14
20.11.1944-06.01.1945 Letecké křídlo floty 2
06.01.1945-03.12.1945 Letecké křídlo floty 1
03.12.1945-11.12.1945 Fleet Air Wing 14 / FAW-14 (COMFAIR San Diego)
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-20.11.1944 ?, NAAS Crows Landing
20.11.1944-03.12.1945 Kaneohe, NAS Kaneohe
03.12.1945-11.12.1945 Coronado, NAS San Diego

Velitel:
Commander:
01.10.1944-11.05.1945 Harper, C. K. (Commander)
11.05.1945-25.07.1945 Farwell, Arthur F. Jr. (Lieutenant Commander)
25.07.1945-11.12.1945 Rinehart, Carl W. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-2 Privateer
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-118-1944-1945-t215726#605678Verze : 1
MOD