Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 117 [1944-1945]

Patrol Bombing Squadron 117 "Exterminators" / VPB-117

Hliadková bombardovacia peruť 117

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 117
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 117
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 117
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-01.12.1944 Letecké křídlo floty 1
01.12.1944-DD.02.1945 Letecké křídlo floty 10
DD.02.1945-16.08.1945 Letecké křídlo floty 17
16.08.1945-DD.09.1945 Letecké křídlo floty 18
DD.09.1945-15.11.1945 Letecké křídlo floty 14
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-DD.09.1945 Kaneohe, NAS Kaneohe
DD.09.1945-15.11.1945 Coronado, NAS San Diego

Velitel:
Commander:
01.10.1944-25.12.1944 Rigsbee, Everett O. Jr. (Commander)
25.12.1944-25.01.1945 McDonald, Harold W. (Commander)
25.01.1945-08.04.1945 Mulvihill, Thomas P. (Lieutenant Commander)
08.04.1945-06.09.1945 Crowley, Roger J. Jr. (Lieutenant Commander)
06.09.1945-15.11.1945 Windham, Cole L. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-1 Liberator
DD.06.1945-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-2 Privateer
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-117-1944-1945-t215723#605674Verze : 1
MOD