Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 112 [1944-1945]

Patrol Bombing Squadron 112 / VPB-112

Hliadková bombardovacia peruť 112

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 112
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 112
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 112
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-09.01.1945 Letecké křídlo floty 15
09.01.1945-14.06.1945 Letecké křídlo floty 7
14.06.1945-01.09.1945 Letecké křídlo floty 6
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-DD.01.1945 Kenitra, NAF Port Lyautey /
DD.01.1945-DD.06.1945 ?, NAF Upottery
DD.06.1945-01.09.1945 Whidbey Island, NAS Whidbey Island

Velitel:
Commander:
17.02.1944-04.04.1945 Parunak, A. Y. (Lieutenant Commander)
04.04.1945-01.09.1945 Wayne, J. B. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-1 Liberator
DD.07.1945-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-2 Privateer
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-112-1944-1945-t215719#605670Verze : 1
MOD