Main Menu
User Menu

Divize ke zvláštnímu použití 432 [1939-1942]

432nd Special Purpose Division

Division z.b.V. 432

     
Název:
Name:
Divize ke zvláštnímu použití 432
Originální název:
Original Name:
Division z.b.V. 432
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1942
Nástupce:
Successor:
Divize č. 432
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
24.10.1939-25.10.1939 Opolí, ? /
25.10.1939-01.10.1942 Katovice, ? /

Velitel:
Commander:
25.10.1939-10.01.1940 Lippe, Friedrich von der (Generalmajor)
10.01.1940-03.08.1942 Trotha, Ivo von (Generalleutnant)
03.08.1942-01.10.1942 Thoma, Heinrich (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
divize sloužila jako štáb pro jednotky zemských střelců u Vyššího velitelství ke zvláštnímu použití XXXIII
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.axishistory.com
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Divize-ke-zvlastnimu-pouziti-432-1939-1942-t215625#605449Verze : 0
MOD