Main Menu
User Menu

Pěší pluk (motorizovaný) 90 [1937-1942]

90th Infantry Regiment (motorized

Infanterie-Regiment (motorisiert) 90

     
Název:
Name:
Pěší pluk (motorizovaný) 90
Originální název:
Original Name:
Infanterie-Regiment (motorisiert) 90
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.10.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.10.1942
Nástupce:
Successor:
Granátnický pluk (motorizovaný) 90
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.10.1937-15.10.1942 20. pěší divize (motorizovaná)
Dislokace:
Deployed:
12.10.1937-DD.08.1939 Hamburk, ? /

Velitel:
Commander:
10.11.1937-01.03.1941 Kraiß, Dietrich (Oberst)
01.03.1941-12.01.1942 Jaschke, Erich (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-motorizovany-90-1937-1942-t215419#604967Verze : 0
MOD