Main Menu
User Menu

Pěší pluk (motorizovaný) 66 [1937-1940]

66th Infantry Regiment (motorized)

Infanterie-Regiment (motorisiert) 66

     
Název:
Name:
Pěší pluk (motorizovaný) 66
Originální název:
Original Name:
Infanterie-Regiment (motorisiert) 66
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.10.1937
Předchůdce:
Predecessor:
Pěší pluk 66
Datum zániku:
Disbanded:
30.10.1940
Nástupce:
Successor:
Instrukční pěší pluk (motorizovaný) 66
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.10.1937-11.10.1940 13. pěší divize (motorizovaná)
11.10.1940-30.10.1940 13. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
12.10.1937-10.11.1938 Mundt, Hans (Oberst)
10.11.1938-26.08.1939 Scheller, Walter (Oberst)
20.09.1939-17.10.1940 Herr, Traugott (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und der Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-motorizovany-66-1937-1940-t214767#603435Verze : 0
MOD