Main Menu
User Menu

Pěší pluk 51 [1935-1940]

51st Infantry Regiment

Infanterie-Regiment 51

     
Název:
Name:
Pěší pluk 51
Originální název:
Original Name:
Infanterie-Regiment 51
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1940
Nástupce:
Successor:
Pěší pluk (motorizovaný) 51
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-01.11.1940 18. pěší divize
01.11.1940-15.11.1940 18. pěší divize (motorizovaná)
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.MM.RRRR Liegnitz, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-09.06.1940 Bohnstedt, Wilhelm (Generalmajor)
10.06.1940-15.11.1940 Leyser, Hans-Georg (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und der Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-51-1935-1940-t214687#603284Verze : 2
MOD