Main Menu
User Menu

Pěší pluk 47 [1935-1942]

47th Infantry Regiment

Infanterie-Regiment 47

     
Název:
Name:
Pěší pluk 47
Originální název:
Original Name:
Infanterie-Regiment 47
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.10.1942
Nástupce:
Successor:
Granátnický pluk 47
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-DD.10.1937 20. pěší divize
DD.10.1937-DD.10.1939 22. pěší divize
DD.10.1939-15.10.1942 22. (kluzáková) pěší divize
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-12.10.1937 Hamburk, ? /
06.10.1935-DD.MM.RRRR Lüneburg, ? /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-31.03.1937 Dewitz-Krebs, Günther von (Oberst)
01.04.1937-31.10.1939 Roettig, Otto (Generalmajor)
01.11.1939-05.07.1941 Heyser, Kurt (Oberst)
05.07.1941-18.03.1942 Latz, Albert-Rudolf (Oberstleutnant)
19.03.1945-DD.05.1942 Buhse, Rudolf (Oberstleutnant)
DD.05.1942-DD.06.1942 Haag, Werner (Oberstleutnant)
DD.06.1942-15.10.1942 Buhse, Rudolf (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-47-1935-1942-t214683#603279Verze : 1
MOD