Main Menu
User Menu

Granátnický pluk (motorizovaný) 41 [1942-1944]

41st Grenadier Regiment (motorized)

Grenadier-Regiment (motorisiert) 41

     
Název:
Name:
Granátnický pluk (motorizovaný) 41
Originální název:
Original Name:
Grenadier-Regiment (motorisiert) 41
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Pěší pluk (motorizovaný) 41
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1944
Nástupce:
Successor:
Pluk tankových granátníků 41
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1942-13.06.1943 10. pěší divize (motorizovaná)
13.06.1943-01.12.1944 10. divize tankových granátníků
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
09.12.1943-13.01.1944 Weber, Gerhard (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Granatnicky-pluk-motorizovany-41-1942-1944-t214616#603139Verze : 2
MOD