Main Menu
User Menu

Hlavní polní velitelství 399 [1942-1944]

399th High Field Command

Oberfeldkommandantur 399 (OFK 399)

     
Název:
Name:
Hlavní polní velitelství 399
Originální název:
Original Name:
Oberfeldkommandantur 399
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Kreiskommandantur 629
Datum zániku:
Disbanded:
16.09.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.11.1942-12.02.1943 Skupina armád Don
12.02.1943-DD.MM.1943 Skupina armád Jih
DD.MM.1943-19.04.1944 Skupina armád Střed
19.04.1944-01.07.1944 Velitelství branné moci Bělorusko
01.07.1944-16.09.1944 2. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1942-DD.MM.1943 Melitopol, ? /
DD.MM.1943-DD.MM.1944 Babrujsk, ? /
DD.MM.1944-DD.MM.1944 Brest, ? /

Velitel:
Commander:
25.06.1942-DD.MM.1943 Stever, Johann Joachim (Generalleutnant)
20.07.1944-20.08.1944 Merker, Ludwig (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-polni-velitelstvi-399-1942-1944-t213818#601015Verze : 0
MOD