Main Menu
User Menu

Hlavní polní velitelství 365 [1940-1944]

365th High Field Command

Oberfeldkommandantur 365 (OFK 365)

     
Název:
Name:
Hlavní polní velitelství 365
Originální název:
Original Name:
Oberfeldkommandantur 365
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Štáb 365. pěší divize
Datum zániku:
Disbanded:
30.09.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1940-15.07.1942 Vojenské velitelství Generální gouvernement
15.07.1942-13.08.1944 Vojenský okruh Generální gouvernement
13.08.1944-18.08.1944 Rausova armádní skupina
18.08.1944-30.09.1944 Heinriciho armádní skupina
Dislokace:
Deployed:
01.08.1940-21.11.1941 Tarnów, ? /
21.11.1941-13.08.1944 Lemberg, ? /

Velitel:
Commander:
01.08.1940-11.10.1940 Haase, Konrad (Generalmajor)
11.10.1940-05.01.1942 Rothkirch und Trach, Edwin von (Generalmajor)
13.01.1942-31.08.1944 Beuttel, Kurt (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-polni-velitelstvi-365-1940-1944-t213751#600802Verze : 0
MOD