Main Menu
User Menu

Hlavní polní velitelství 242 [1942-1943]

242nd High Field Command

Oberfeldkommandantur 242 (OFK 242)

     
Název:
Name:
Hlavní polní velitelství 242
Originální název:
Original Name:
Oberfeldkommandantur 242
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.01.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Polní velitelství 242
Datum zániku:
Disbanded:
10.11.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.01.1942-01.09.1942 Velitelství branné moci Ukrajina
01.09.1942-18.02.1943 Kommandant Sicherungs-Gebiet Nikolajew-Dnjepropetrowsk
18.02.1943-18.09.1943 Velitelství týlové oblasti skupiny armád Jih
18.09.1943-10.11.1943 Velící generál zajišťovacích jednotek a velitelství týlové oblasti Skupiny armád A
Dislokace:
Deployed:
04.01.1942-01.09.1942 Kirovohrad, ? /

Velitel:
Commander:
04.01.1942-14.09.1943 Andreas, Moritz (Generalleutnant)
15.09.1943-25.10.1943 John, Friedrich-Wilhelm (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-polni-velitelstvi-242-1942-1943-t213749#600800Verze : 1
MOD