Main Menu
User Menu

Dobrovolnická legie SS Vlámsko [1941-1943]

SS Volunteers Legion Flanders

SS-Freiwilligen-Legion Flandern

     
Název:
Name:
Dobrovolnická legie SS Vlámsko
Originální název:
Original Name:
SS-Freiwilligen-Legion Flandern
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Dobrovolnický svazek SS Vlámsko
Datum zániku:
Disbanded:
31.05.1943
Nástupce:
Successor:
Útočná brigáda SS Langemarck
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.09.1941-DD.01.1942 Brigáda SS 2 Reichsführer-SS
DD.01.1942-18.05.1943 2. pěší brigáda SS (motorizovaná)
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
24.09.1941-02.04.1942 Lippert, Michael (SS Sturmbannführer)
02.04.1942-09.06.1942 Lettow-Vorbeck, Hans Albert von (SS Obersturmbannführer)
10.06.1942-20.06.1942 Hallmann, ? (SS Hauptsturmführer)
20.06.1942-11.07.1942 Fitzthum, Josef (SS Obersturmbannführer)
11.07.1942-31.05.1943 Schellong, Conrad (SS Sturmbannführer)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Dobrovolnicka-legie-SS-Vlamsko-1941-1943-t213182#599377Verze : 2
MOD