Main Menu
User Menu

Dobrovolnický pluk tankových granátníků SS 49 "de Ruyter“ (nizozemský č. 2) [1943-1945]

49th SS Volunteer Tank Grenadier Regiment "de Ruyter“ (Netherlands No. 2)

SS-Freiwilligen Panzergrenadier Regiment 49 "de Ruyter“ (niederländisches Nr. 2)

     
Název:
Name:
Dobrovolnický pluk tankových granátníků SS 49 "de Ruyter“ (nizozemský č. 2)
Originální název:
Original Name:
SS-Freiwilligen Panzergrenadier Regiment 49 "de Ruyter“ (niederländisches Nr. 2)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Dobrovolnický pluk tankových granátníků SS 46 "de Ruyter“ (nizozemský č. 2)
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.11.1943-11.10.1944 4. dobrovolnická brigáda tankových granátníků SS Nederland
11.10.1944-10.02.1945 Dobrovolnická brigáda tankových granátníků SS Nederland
10.02.1945-08.05.1945 23. dobrovolnická divize tankových granátníků SS Nederland (nizozemská č. 1)
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
13.11.1943-29.07.1944 Collani, Hans (SS Obersturmbannführer)
29.07.1944-05.08.1944 Ertel, Karl-Heinz (SS Hauptsturmführer)
05.08.1944-08.11.1944 Bunse, Fritz (SS Obersturmbannführer)
08.11.1944-10.03.1945 Lohmann, Hans-Heinrich (SS Sturmbannführer)
11.03.1945-07.04.1945 Klotz, Rudolf (SS Sturmbannführer)
07.04.1945-08.05.1945 Lohmann, Hans-Heinrich (SS Obersturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
13.11.1943-08.05.1945 de Ruyter
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
lexikon-der-wehrmacht.de
www.waffen-ss.nl/nedgesch-e.php
balsi.de
URL : https://www.valka.cz/Dobrovolnicky-pluk-tankovych-granatniku-SS-49-de-Ruyter-nizozemsky-c-2-1943-1945-t213172#599331Verze : 2
MOD