Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 61 [1944-1945]

Patrol Bombing Squadron 61 / VPB-61

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 61
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 61
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 61
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-28.12.1944 Letecké křídlo floty 4
28.12.1944-15.09.1945 Letecké křídlo floty 6
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-15.09.1945 Whidbey Island, NAS Whidbey Island

Velitel:
Commander:
01.10.1944-18.02.1945 Eastman, Charles J. (Lieutenant Commander)
18.02.1945-15.09.1945 Camp, W. J. Jr. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-15.09.1945 Consolidated PBY-5A Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL CZ: https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-61-1944-1945-t212877#598573Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Patrol-Bombing-Squadron-61-VPB-61-t212877#598573Version : 0
MOD