Main Menu
User Menu

3. stíhací letecký pluk vojenského námořnictva [1943-1946] - 2. formování

3rd Fighter Aviation Regiment of the Navy - 2nd forming

3. stíhací letecký pluk vojenského námorníctva - 2. formovanie

3-й истребительный авиационный полк ВМФ (3 иап ВМФ) - II. формирование

     
Název:
Name:
3. stíhací letecký pluk vojenského námořnictva - 2. formování
Originální název:
Original Name:
3-й Краснознамённый истребительный авиационный полк Военно-морского флота
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.12.1946
Nástupce:
Successor:
32. stíhací letecký pluk vojenského námorníctva
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.04.1943-18.09.1944 Vzdušné sily Čiernomorskej floty
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
12.04.1943-01.08.1943 Melichov, Vasilij Ivanovič (Podpolkovnik / Подполковник)
03.08.1943-09.05.1944 Malinov, Konstantin Pavlovič (Podpolkovnik / Подполковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
06.03.1945 Rad červenej zástavy
Poznámka:
Note:
- v bojujúcej armáde od 12.04.1943 do 16.09.1944
Zdroje:
Sources:
Анохин, В., Быков, М.: Все истребительные авиаполки Сталина. Первая полная энциклопедия, Яуза-пресс, 2014. ISBN 978-5-9955-0707-9
https://allaces.ru/sssr/struct/p/iap3chf.php
https://flot.com/history/ord.htm
URL : https://www.valka.cz/3-stihaci-letecky-pluk-vojenskeho-namornictva-1943-1946-2-formovani-t212846#598519Verze : 2
MOD