Main Menu
User Menu

Tankový oddíl SS 4 [1944-1945]

4th SS Tank Battalion

SS-Panzer-Abteilung 4

     
Název:
Name:
Tankový oddíl SS 4
Originální název:
Original Name:
SS-Panzer-Abteilung 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.07.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Oddíl útočných děl SS 4
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.07.1944-08.05.1945 4. policejní divize tankových granátníků SS
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.07.1944-20.11.1944 Etthöfer, Alois (SS Sturmbannführer)
20.11.1944-DD.02.1945 Preißler, Fritz (SS Hauptsturmführer)
DD.02.1945-01.03.1945 Paulsen, ? (SS Hauptsturmführer)
01.03.1945-08.05.1945 Utgenannt, Richard (SS Hauptsturmführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.die-sturmartillerie.com
www.forum-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-oddil-SS-4-1944-1945-t212734#598254Verze : 0
MOD