Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 15 [1944-1945]

Patrol Bombing Squadron 15 / VPB-15

Hliadková bombardovacia peruť 15

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 15
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 15
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 15
Datum zániku:
Disbanded:
23.11.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-15.10.1944 Letecké křídlo floty 3
15.10.1944-02.03.1945 Letecké křídlo floty 14
02.03.1945-12.04.1945 Letecké křídlo floty 2
12.04.1945-04.05.1945 Letecké křídlo floty 1
04.05.1945-23.11.1945 Letecké křídlo floty 18
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-15.10.1944 Coco Solo, NAS Coco Solo /
15.10.1944-02.03.1945 Coronado, NAS San Diego
02.03.1945-12.04.1945 Kaneohe, NAS Kaneohe
12.04.1945-23.11.1945 ?, NAB Saipan

Velitel:
Commander:
01.10.1944-26.11.1944 Shields, Ward T. (Lieutenant Commander)
26.11.1944-23.11.1945 Henderson, R. K. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Consolidated PB2Y-3 Coronado
DD.12.1944-DD.MM.RRRR PB2Y-5
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-15-1944-1945-t212520#597750Verze : 1
MOD