Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 152 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 152 / VPB-152

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 152
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 152
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 152
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 152
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-23.11.1944 Training Task Force
23.11.1944-17.02.1945 Letecké křídlo floty 8
17.02.1945-24.04.1945 Letecké křídlo floty 2
24.04.1945-DD.01.1946 Letecké křídlo floty 18
DD.01.1946-15.05.1946 Letecké křídlo floty 2
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-23.11.1944 Burns Flat, NAS Clinton
23.11.1944-17.02.1945 Alameda, NAS Alameda
17.02.1945-15.05.1946 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.10.1944-15.11.1945 Atteberry, George C. (Lieutenant Commander)
15.11.1945-15.05.1946 Heyer, Frank D. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.10.1944-15.05.1946 Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-152-1944-1946-t212446#597600Verze : 1
MOD