Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 148 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 148 / VPB-148

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 148
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 148
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 148
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 148
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-31.10.1944 Letecké křídlo floty 1
31.10.1944-15.12.1944 Letecké křídlo floty 2
15.12.1944-10.01.1945 Letecké křídlo floty 8
10.01.1945-05.06.1945 Letecké křídlo floty 6
05.06.1945-15.05.1946 Letecké křídlo floty 2
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-15.12.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe
15.12.1944-10.01.1945 Alameda, NAS Alameda
10.01.1945-DD.04.1945 Whidbey Island, NAS Whidbey Island
DD.04.1945-05.06.1945 Sunnyvale, NAS Moffett Field
05.06.1945-15.05.1946 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.10.1944-24.01.1945 Jakeman, Lloyd F. (Lieutenant Commander)
24.01.1945-DD.MM.1946 Dusenbury, A. B. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Lockheed PV-1 Ventura
DD.06.1945-15.05.1946 Lockheed PV-2 Harpoon
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-148-1944-1946-t212441#597592Verze : 1
MOD