Main Menu
User Menu

Tankový oddíl 116 [1942-1944]

116th Tank Battalion

Panzer-Abteilung 116

     
Název:
Name:
Tankový oddíl 116
Originální název:
Original Name:
Panzer-Abteilung 116
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
I. oddíl Tankového pluku 1
Datum zániku:
Disbanded:
28.03.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.05.1942-23.06.1943 16. pěší divize (motorizovaná)
23.06.1943-DD.03.1944 16. divize tankových granátníků
Dislokace:
Deployed:
10.05.1942-DD.MM.RRRR Erfurt, ? /

Velitel:
Commander:
10.05.1942-27.05.1942 Feldtkeller, ? (Hauptmann)
27.05.1942-28.10.1942 Schulenburg, Johann Matthias von der (Major)
28.10.1942-07.12.1943 Tebbe, Gerhard (Major)
07.12.1943-DD.01.1944 Stölting, ? (Hauptmann)
DD.01.1944-28.03.1944 Tebbe, Gerhard (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
balsi.de
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-oddil-116-1942-1944-t212426#597563Verze : 0
MOD