Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 131 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 131 / VPB-131

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 131
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 131
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 131
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 131
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-08.10.1944 Letecké křídlo floty 6
08.10.1944-06.08.1945 Letecké křídlo floty 4
06.08.1945-01.12.1945 Letecké křídlo floty 6
01.12.1945-15.05.1946 Letecké křídlo floty 4
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-15.05.1946 Whidbey Island, NAS Whidbey Island

Velitel:
Commander:
01.10.1944-18.09.1945 Hastreiter, Rolland L. (Lieutenant Commander)
18.09.1945-15.05.1946 Rodgers, Edward A. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Lockheed PV-1 Ventura
DD.09.1945-15.05.1946 Lockheed PV-2 Harpoon
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-131-1944-1946-t212420#597554Verze : 1
MOD