Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 131 [1943-1944]

Bombing Squadron 131 / VB-131

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 131
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 131
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 131
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.03.1943-28.06.1943 Letecké křídlo floty 12
28.06.1943-11.03.1944 Letecké křídlo floty 11
11.03.1944-06.04.1944 Letecké křídlo floty 5
06.04.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 6
Dislokace:
Deployed:
08.03.1943-31.05.1943 ?, NAS Deland
31.05.1943-28.06.1943 ?, NAAF Boca Chica
28.06.1943-10.09.1943 Boqueron, NAS Guantanamo Bay
10.09.1943-DD.10.1943 San Juan, NS San Juan
DD.10.1943-11.03.1944 ?, Zandery Field
11.03.1944-06.04.1944 Virginia Beach, NAS Norfolk
06.04.1944-01.10.1944 Whidbey Island, NAS Whidbey Island

Velitel:
Commander:
08.03.1943-08.04.1944 Gamon, John A. (Lieutenant Commander)
08.04.1944-22.05.1944 Swonetz, Bradford G. (Lieutenant)
22.05.1944-01.10.1944 Hastreiter, Rolland L. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.03.1943-01.10.1944 Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-131-1943-1944-t212419#597553Verze : 2
MOD