Main Menu
User Menu

Tankový oddíl SS 17 [1943-1945]

17th SS Tank Battalion

Tankový oddiel SS 17

SS-Panzer-Abteilung 17

     
Název:
Name:
Tankový oddíl SS 17
Originální název:
Original Name:
SS-Panzer-Abteilung 17
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1943-08.05.1945 17. divize tankových granátníků SS Götz von Berlichingen
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR,

Velitel:
Commander:
15.11.1943-22.04.1944 Kniep, Walter (SS Sturmbannführer)
22.04.1944-06.08.1944 Kepplinger, Ludwig (SS Sturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.feldgrau.com
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-oddil-SS-17-1943-1945-t211990#596734Verze : 0
MOD