Main Menu
User Menu

Velitelství armádní týlové oblasti 593 [1942-1945]

593rd Army Rear Area Command

Kommandant des rückwärtigen Armeegebiets 593 / Korück 593

     
Název:
Name:
Velitelství armádní týlové oblasti 593
Originální název:
Original Name:
Kommandant des rückwärtigen Armeegebiets 593
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.01.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.01.1942-15.10.1942 4. tanková armáda
15.10.1942-12.01.1943 6. armáda
12.01.1943-23.01.1943 Hollidtova armádní skupina
23.01.1943-06.03.1943 Hollidtův armádní oddíl
06.03.1943-17.09.1944 6. armáda
17.09.1944-02.10.1944 Fretter-Picova armádní skupina
02.10.1944-07.10.1944 6. armáda
07.10.1944-12.11.1944 Fretter-Picova armádní skupina
12.11.1944-01.12.1944 6. armáda
01.12.1944-23.12.1944 Fretter-Picova armádní skupina
23.12.1944-18.03.1945 Balckova armádní skupina
18.03.1945-08.05.1945 6. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR,

Velitel:
Commander:
15.01.1942-04.10.1942 Faber du Faur, Moritz von (Generalleutnant)
DD.MM.RRRR-12.01.1943 Spang, Karl (Generalleutnant)
27.02.1943-20.09.1944 Burckhardt, Karl (Generalleutnant)
20.09.1944-08.05.1945 Bormann, Ulrich (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-armadni-tylove-oblasti-593-1942-1945-t211633#596081Verze : 0
MOD