Main Menu
User Menu

Velitelství armádní týlové oblasti 580 [1939-1945]

580th Army Rear Area Command

Veliteľstvo armádnej tylovej oblasti 580

Kommandant des rückwärtigen Armeegebiets 580 / Korück 580

     
Název:
Name:
Velitelství armádní týlové oblasti 580
Originální název:
Original Name:
Kommandant des rückwärtigen Armeegebiets 580
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1939-02.07.1941 4. armáda
02.07.1941-04.06.1942 2. armáda
04.06.1942-19.07.1942 Weichsova armádní skupina
19.07.1942-07.04.1945 2. armáda
07.04.1945-08.05.1945 Armáda Východní Prusko
Dislokace:
Deployed:
01.08.1939-DD.MM.RRRR Münster, /

Velitel:
Commander:
01.08.1939-24.05.1941 Braemer, Walter (Generalmajor)
25.05.1941-17.12.1941 Müller, Ludwig (Generalleutnant)
17.12.1941-18.04.1945 Agricola, Kurt (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
05.11.1939-20.06.1940 Divize ke zvláštnímu použití 442

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-armadni-tylove-oblasti-580-1939-1945-t211322#595493Verze : 0
MOD