Main Menu
User Menu

Velitelství armádní týlové oblasti 556 [1941-1943]

556th Army Rear Area Command

Veliteľstvo armádnej tylovej oblasti 556

Kommandant des rückwärtigen Armeegebiets 556 / Korück 556

     
Název:
Name:
Velitelství armádní týlové oblasti 556
Originální název:
Original Name:
Kommandant des rückwärtigen Armeegebiets 556
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
13.05.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.02.1941-21.02.1941 Velitelství německých jednotek v Libyi
21.02.1941-30.08.1941 Německý africký sbor
01.09.1941-30.01.1942 Tanková skupina Afrika
30.01.1942-01.10.1942 Tanková armáda Afrika
01.10.1942-22.02.1943 Německo-italská tanková armáda
22.02.1942-13.05.1943 Skupina armád Afrika
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
20.01.1941-26.04.1941 Kraußold, Albert (Generalmajor)
19.09.1941-10.11.1941 Schmitt, Artur (Generalmajor)
30.01.1942-18.10.1942 Deindl, Otto (Generalmajor)
18.10.1942-11.05.1943 Schnarrenberger, Ernst (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-armadni-tylove-oblasti-556-1941-1943-t210960#594956Verze : 0
MOD