Main Menu
User Menu

Velitelství armádní týlové oblasti 550 [1939-1945]

550th Army Rear Area Command

Veliteľstvo armádnej tylovej oblasti 550

Kommandant des rückwärtigen Armeegebiets 550 / Korück 550

     
Název:
Name:
Velitelství armádní týlové oblasti 550
Originální název:
Original Name:
Kommandant des rückwärtigen Armeegebiets 550
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-01.07.1940 7. armáda
01.07.1940-12.07.1940 1. armáda
12.07.1940-17.07.1940 12. armáda
18.07.1940-25.09.1940 18. armáda
25.09.1940-28.12.1940 12. armáda
01.01.1941-08.07.1945 17. armáda
Dislokace:
Deployed:
26.08.1939-DD.MM.RRRR Stuttgart, ? /

Velitel:
Commander:
01.10.1941-20.11.1942 Förster, Sigismund von (Generalleutnant)
26.11.1942-14.10.1943 Schmidt-Logan, Wolfgang (Generalleutnant)
14.10.1943-05.05.1944 Adlhoch, Xaver (Generalmajor)
01.09.1944-15.10.1944 Goeschen, Alexander (Generalmajor)
05.05.1945-08.05.1945 Fischer, Theodor (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-armadni-tylove-oblasti-550-1939-1945-t210953#594948Verze : 0
MOD