Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 56 [1953-1991]

Patrol Squadron 56 "Dragons" / VP-56

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 56
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 56
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.02.1953
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 661
Datum zániku:
Disbanded:
28.06.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.02.1953-01.07.1971 Letecké křídlo floty 5
01.07.1971-30.06.1973 Letecké křídlo floty 11
30.06.1973-28.06.1991 Hlídkové křídlo 11
Dislokace:
Deployed:
04.02.1953-07.06.1968 Virginia Beach, NAS Norfolk
07.06.1968-DD.07.1971 Lexington Park, NAS Patuxent River
DD.07.1971-28.06.1991 Jacksonville, NAS Jacksonville

Velitel:
Commander:
DD.04.1952-DD.09.1953 McDonough, Henry G. (Commander)
DD.09.1953-DD.07.1954 Bardwell, Charles L. (Commander)
DD.07.1954-DD.10.1955 Stonecipher, Elmer T. (Commander)
DD.10.1955-DD.01.1957 Miller, Donald G. (Commander)
DD.01.1957-04.03.1958 Birdsall, Douglas M. (Commander)
04.03.1958-01.06.1959 Jones, J. A. (Commander)
01.06.1959-15.06.1960 Larkins, B. S. (Commander)
15.06.1960-03.07.1961 Montgomery, J. A. (Commander)
03.07.1961-07.06.1962 Morris, R. L. (Commander)
07.06.1962-08.07.1963 Herlong, D. W. (Commander)
08.07.1963-11.04.1964 Berkstresser, G. G. (Commander)
11.04.1964-05.01.1965 Mathwick, L. E. (Commander)
05.01.1965-08.12.1965 Miller, J. (Commander)
08.12.1965-08.12.1966 Thummel, Gerald F. (Commander)
08.12.1966-28.12.1967 Brozena, J. M. (Commander)
28.12.1967-12.12.1968 Touch, Ralph J. (Commander)
12.12.1968-15.12.1969 McIntyre, John J. (Commander)
15.12.1969-15.12.1970 Meltzer, Melvin (Commander)
15.12.1970-23.11.1971 Kish, Steven E. (Commander)
23.11.1971-12.12.1972 Fillingane, H. P. (Commander)
12.12.1972-15.01.1974 Kramer, James B. (Commander)
15.01.1974-12.12.1974 Cornett, Charles S. Jr. (Commander)
12.12.1974-10.12.1975 Compton, William H. (Commander)
10.12.1975-13.12.1976 McNulla, James E. III (Commander)
13.12.1976-01.12.1977 Donodeo, Roger F. (Commander)
01.12.1977-21.11.1978 Leslie, Robert C. (Commander)
21.11.1978-DD.01.1980 Oakes, D. G. (Commander)
DD.01.1980-DD.02.1981 Ray, N. W. (Commander)
DD.02.1981-DD.01.1982 Cramer, C. R. (Commander)
DD.01.1982-DD.04.1983 Johnson, Kenneth G. (Commander)
DD.04.1983-DD.07.1984 Caruso, Michael J. (Commander)
DD.07.1984-DD.10.1985 Riffle, Donald L. (Commander)
DD.10.1985-03.10.1986 Michael Wilson, H. (Commander)
03.10.1986-14.10.1987 Simpson, Robert G. (Commander)
14.10.1987-28.10.1988 Dolle, James E. (Commander)
28.10.1988-06.10.1989 Barnett, Stewart R. III (Commander)
06.10.1989-12.10.1990 Lindner, C. Max III(Commander)
12.10.1990-28.06.1991 Baker, Rush E. III (Commander)
Výzbroj:
Armament:
04.02.1953-DD.MM.RRRR Martin PBM-5 Mariner / PBM-5S2
DD.05.1953-DD.MM.RRRR Martin P5M-1 Marlin
DD.MM.1955-DD.MM.RRRR Martin P5M-2 Marlin
DD.01.1961-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-7 Neptune
DD.12.1962-DD.MM.RRRR SP-2H
DD.06.1968-DD.MM.RRRR Lockheed P-3B Orion
DD.09.1969-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C Orion
DD.MM.1986-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C (MOD) Orion
DD.07.1989-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C UIIIR Orion
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-56-1953-1991-t210937#594918Verze : 1
MOD