Main Menu
User Menu

Torpédová peruť 6 [1943-1945]

Torpedo Squadron 6 / VT-6

     
Název:
Name:
Torpédová peruť 6
Originální název:
Original Name:
Torpedo Squadron 6
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Torpédová peruť 7
Datum zániku:
Disbanded:
29.10.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Palubní letecká skupina 6 (CVG-6)
Dislokace:
Deployed:
10.11.1943-09.12.1943 -, USS Enterprise (CV-6)

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Phillips, John C. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Grumman TBF-1 Avenger
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.wings-aviation.ch
URL : https://www.valka.cz/Torpedova-perut-6-1943-1945-t210911#594859Verze : 0
MOD