Main Menu
User Menu

Torpédová peruť 6 [1937-1943]

Torpedo Squadron 6 / VT-6

     
Název:
Name:
Torpédová peruť 6
Originální název:
Original Name:
Torpedo Squadron 6
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1937
Předchůdce:
Predecessor:
Torpédová peruť 8B
Datum zániku:
Disbanded:
03.02.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letecká skupina Enterprise (CEAG)
Dislokace:
Deployed:
07.12.1941-10.03.1942 -, USS Enterprise (CV-6)
26.04.1942-08.04.1942 -, USS Enterprise (CV-6)
30.04.1945-26.05.1942 -, USS Enterprise (CV-6)
28.05.1942-13.06.1942 -, USS Enterprise (CV-6)

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Lindsey, Eugene (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Douglas TBD-1 Devastator
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.wings-aviation.ch
URL : https://www.valka.cz/Torpedova-perut-6-1937-1943-t210905#594852Verze : 0
MOD