Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 48 [1953-1991]

Patrol Squadron 48 "Boomerangers / Boomers" / VP- 48

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 48
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 48
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.02.1953
Předchůdce:
Predecessor:
Záložní hlídková peruť 731
Datum zániku:
Disbanded:
23.05.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.02.1953-15.02.1967 Letecké křídlo floty 14
15.02.1967-30.06.1973 Letecké křídlo floty 10
30.06.1973-01.06.1981 ComPatWingsPac
01.06.1981-23.05.1991 Hlídkové křídlo 10
Dislokace:
Deployed:
04.02.1953-DD.MM.1955 Coronado, NAS San Diego
DD.MM.1955-15.02.1967 Coronado, NAS North Island
15.02.1967-23.05.1991 Sunnyvale, NAS Moffett Field

Velitel:
Commander:
DD.MM.1953-DD.MM.1954 Vessell, F. G. (Commander)
DD.MM.1954-DD.MM.1955 Young, J. C. (Commander)
DD.MM.1955-DD.MM.1956 Davis, J. F. (Commander)
DD.MM.1956-20.05.1958 Payne, Robert C. (Commander)
20.05.1958-10.06.1959 Haszard, Harry A. (Commander)
10.06.1959-30.06.1960 Miller, K. M. E. (Commander)
30.06.1960-30.06.1961 Ronimus, A. D. (Commander)
30.06.1961-06.07.1962 Madson, Rae P. (Commander)
06.07.1962-10.06.1963 Zaiser, Warren E. (Commander)
10.06.1963-DD.MM.1964 Bailey, K. E. (Commander)
DD.MM.1964-07.04.1965 McGrath, C. J. (Commander)
07.04.1965-26.04.1966 Shaver, William M. (Commander)
26.04.1966-25.04.1967 Robins, Clarence O. (Commander)
25.04.1967-22.03.1968 Childers, Donald J. (Commander)
22.03.1968-30.04.1969 Tetreault, Paul J. (Commander)
30.04.1969-23.04.1970 Anderson, Eugene G. (Commander)
23.04.1970-08.04.1971 Pitts, David B. (Commander)
08.04.1971-15.04.1972 Phillips, George S. (Commander)
15.04.1972-DD.MM.1973 Fladager, Myles E. (Commander)
DD.MM.1973-DD.MM.1974 O’Donnell, Daniel T. (Commander)
DD.MM.1974-25.03.1975 Mills, Thadeus W. (Commander)
25.03.1975-30.04.1976 Pearce, Michael A. (Commander)
30.04.1976-22.04.1977 Burton, John G. (Commander)
22.04.1977-21.04.1978 Ciboci, John W. (Commander)
21.04.1978-09.03.1979 Boyd, William T. III (Commander)
09.03.1979-25.04.1980 Woodford, Duval S. (Commander)
25.04.1980-10.08.1981 Crowley, Edward J. (Commander)
10.08.1981-DD.MM.1982 LeDoux, L. J. (Commander)
DD.MM.1982-08.07.1983 Parodi, R. S. (Commander)
08.07.1983-15.10.1984 Falls, J. S. (Commander)
15.10.1984-08.11.1985 Speed, D. L. (Commander)
08.11.1985-DD.MM.1986 Bushnell, Gregory A. (Commander)
DD.MM.1986-02.10.1987 Isele, Charles P. (Commander)
02.10.1987-30.09.1988 Lunning, Robert M. (Commander)
30.09.1988-17.07.1989 Fleming, Richard Jr. (Commander)
17.07.1989-25.05.1990 Fisher, R. H. (Commander)
25.05.1990-23.05.1991 Brown, Chalker W. III (Commander)
Výzbroj:
Armament:
04.02.1953-DD.MM.RRRR PBM-5S2
DD.06.1954-DD.MM.RRRR Martin P5M-1 Marlin
DD.MM.1960-DD.MM.RRRR SP-5B
DD.01.1967-DD.MM.RRRR Lockheed P-3A Orion
DD.02.1968-DD.MM.RRRR Lockheed P-3B Orion
DD.11.1971-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C Orion
DD.07.1986-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C MOD Orion
DD.01.1990-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C UIII Orion
Poznámka:
Note:
1975-1980 - Boomerangers
1981-1991 - Boomers
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-48-1953-1991-t210799#594665Verze : 1
MOD