Main Menu
User Menu

Torpédová peruť 10 [1942-1945]

Torpedo Squadron 10 / VT-10

     
Název:
Name:
Torpédová peruť 10
Originální název:
Original Name:
Torpedo Squadron 10
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.06.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
26.11.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Palubní letecká skupina 10 (CVG-10)
Dislokace:
Deployed:
16.10.1942-10.05.1943 -, USS Enterprise (CV-6)
16.01.1944-15.06.1944 -, USS Enterprise (CV-6)

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-26.10.1942 John A., Collett (Lieutenant Commander)
26.10.1942-DD.MM.RRRR Coffin, Albert P. (Lieutenant)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Martin, William I. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Grumman TBF-1 Avenger
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.wings-aviation.ch
URL : https://www.valka.cz/Torpedova-perut-10-1942-1945-t210773#594621Verze : 0
MOD